04-6380120
☎ 04-6380120
|

טיפול בפרחים

לא פעם אנו נתקלים בשאלות לקוחות כמו: "כיצד להשאיר את זר הפרחים שקיבלתי חי ורענן לאורך זמן?"  או "לכמה זמן הזר נשאר חי וטרי?".

ובכן , התשובה היא מאד פשוטה – הכל תלוי בטיפול.

זר פרחים הוא דבר חי ונושם ויש להתייחס אליו ככזה. ללא טיפול, זר הפרחים עלול לנבול תוך זמן קצר ולאכזב את המקבל לעומת טיפול נכון שיכול להשאיר את הזר טרי ורענן לאורך כשבוע או יותר, בשימוש במספר טכניקות וטיפים נוכל לשמור על הפרחים צבעוניים ורעננים לאורך זמן.

ראשית, מובן וידוע לכל , מים. פרחים וצמחים (כמו יצורים חיים אחרים) דורשים מים על מנת להתקיים, רצוי – מים טריים – שימו את זר הפרחים בתוך אגרטל נקי (ללא חומרי ניקוי – חשוב!) ומלאו מים טריים ונקיים. יש לחזור על הפעולה בכל יומיים על מנת לשמור על טריות המים. במידה והזר שלכם הגיע עם פרחים מסודרים בספוג – יש להשקות את הספוג בכל יומיים בצורה טובה.

חשוב להבין, לאחר קטיפתם, פרחים אינם מסוגלים לצרוך מים בצורה טבעית (דרך שורשי הצמח) ועל כן אספקת מים טריה וקבועה תסייע לפרחים להמשיך ולפרוח לאורך זמן. המים נשאבים על ידי הפרח מתחתית הגבעול ועושים דרכם עד לעלים ועלי הכותרת של הפרחים.

מיקום האגרטל חשוב לא פחות, אין למקם את האגרטל ליד מקור חום, כמו למשל תנור או אפילו השמש הקופחת של חודשי הקיץ. רוח קבועה יכולה אף היא לייבש את הזזר הטרי ולגרום לנבילתו ולכן יש להרחיק את הזר מפתחי מיזוג או מאווררים.

פעולה חשובה נוספת היא הגדלת שטח הפנים של הגבעול הטבול במים על מנת לאפשר ספיגה טובה יותר של מים לגבעול הפרחים, זאת נבצע על ידי חיתוך חתכים קטים בתחתית גבעולי הפרחים שבתוך המים באגרטל. את החיתוך יש לבצע בעזרת סכין חדה – לא משוננת בזווית של 45 מעלות לאורך הגבעול.

על מנת לשמור על טריות המים ולהימנע לכלוך וירוקת, ניתן להוסיף לאגרטל מעט אקונומיקה או תוספת אנטי-בקטריאלית (ניתן לרכוש אצלינו) על מנת למנוע היצמדות של בקטריות לגבעולי הפרחים מה שימנע מהם למגע עם מים טריים באגרטל.

הרחיקו צלחות פירות וירקות מזר הפרחים הלכם. פרחים ופירות למרות המראה הצבעוני פולטים הורמונים צמחיים מה שעלול להביא לנבילה מוקדמת של זר הפרחים שלכם.

 

before

סל קניות:

0
אין מוצרים בעגלה
סך הכל ביניים : 0

ביצוע ההזמנה Checkout