04-6380120
☎ 04-6380120
|

טיפול בצמחי בית

    

צמחי בית הם דרך נפלאה להעשיר את חזות הבית ולשפר את איכות האוויר אותו אנו נושמים בזכות החמצן שהצמחים פולטים לאוויר. כמו כל יצור בטבע, גם לצמח הבית יש תנאים מסוימים בהם הוא פורח ומשגשג. כיצד נשמור על צמחי הבית כדי שייראו בריאים ויוציאו תפרחת יפה? הכלל המוביל בטיפול בצמחי בית הוא להימנע משני מצבי הקצה: הזנחת הצמח או טיפול יתר. טיפול יתר בצמח בית גורם לנזקים לא פחות חמורים מאשר הזנחה מוחלטת. זכרו כי צמחים שונים גדלים בתנאים שונים ולכן לכל אחד מהם תנאים אופטימליים משלו. עם זאת, ישנם מספר קווים מנחים כלליים שיעזרו לכם לטפח את צמחי הבית שלכם ויעניקו להם תפרחת בריאה ויפת מראה.

 

                                                   

                                  צמח בית – גוזמינה

רוב צמחי הבית – עציצים שאנו קונים בחנויות פרחים או במשתלות מקורם באזורים טרופיים או באזורים חמים אחרים. התנאים הראשונים המשפיעים על הפריחה של הצמח הוא מידת החשיפה לשמש. כידוע, צמחים זקוקים לאור. הצמחים משתמשים באור השמש כמקור אנרגיה. בעוצמת אור נמוכה, הגבעולים ייחלשו ויקמלו. ככלל, יש לחשוף את הצמח לאור במידה המתאימה לסוג הצמח. אם לצמחי הבית שרכשתם עלווה ירוקה, הם צריכים עוצמת אור בינונית. אם לצמח הבית פרחים צבעוניים שיו אותו ליד חלון מואר – צמח כזה זקוק לעוצמות אור גבוהות יחסית כדי שתהיה לו תפרחת גדולה ויפה. עם זאת, הקפידו כי החשיפה לשמש לא תהיה ישירה ביחס לפני השטח של הצמח כדי למנוע התייבשות. מאותה סיבה, החזיקו את צמחי הבית הרחק מתנורים ומזגנים. 
 

השקייה 

אלמנט קריטי נוסף בטיפול בעציצי בית הוא ההשקיה. צמחי בית רבים סובלים מחוסר השקיה או לחלופין מהשקיית יתר שהיא למעשה גורם תמותה עיקרי בצמחי בית. ניתן לזהות השקיית יתר על פי יציאת עלים צהובים. כדי להשיג פריחה יפה ללא עלים צהובים וקמלים , השקו את צמח הבית אחת לשבוע. מי הברז של ישראל עלולים להזיק לצמח בשל ריכוז המלחים הגבוה המכיל כלוריד. לכן מומלץ להשקות את צמח הבית במי מזגן, מי גשם או מים מינרליים , בהם ריכוז הכלורידים הוא הרבה יתר נמוך.
גורם נוסף המעודד פריחה יפה הוא דישון. גם כאן, הימנעו מדישון יתר. פריחה בריאה בצמח תלויה לא רק במים אלא גם בספיגת מינרליים ומלחים מהקרקע. דישון מספק לצמח הבית חומרים אלה. מומלץ לבצע דישון אחת לשבועיים בתקופת הפריחה בלבד. הדישון מעודד בצמח פריחה מחודשת עם תפרחת בריאה וצבעונית ללא סימני קמילה.

before

סל קניות:

0
אין מוצרים בעגלה
סך הכל ביניים : 0

ביצוע ההזמנה Checkout