0779230508
0779230508
|

צמחי בית הם הרבה יותר מדרך לשפר את חזות הבית , צמחים משרים רוגע על הנוכחים בחדר וכמובן פליטת המחצן במהלך היום והצבע הירוק (וצבעים נוספים כאשר מדובר בצמחים פורחים) גורמים לתחושה נעימה במשך כל שעות היום בחלל החדר.

לכל דבר בטבע ישנה סביבה רצויה וגם לצמחים, על כן הטיפול בצמחים כולל ראשית את מיקום הצמח, בחירת במקום באידיאלי בו הצמח יפרח וישגשג.

כיצד אם כן, נטפל בצמחי הבית כדי שיפרחו במלוא הדרם וימלאו את המטלה לשמה הם נמצאים שם?

כלל האצבע בטיפול בצמחי בית הוא להימנע ממצבי קצה: טיפול יתר או הזנחה. 

מרבית האנשים אינם מודעים לעובדה כי אחת הסיבות המרכזיות לנבילת צמחים וחוסר התאקלמות במקום מסוים של צמח זה או אחר נובע מטיפול יתר. יש לזכור כי צמחים שונים גדלים בתנאים שונים ולכל צמח ישנה הסביבה האידיאלית עבורו, יחד עם זאת ישנם מספר כללים עליהם נוכל לשמור על מנת לעזור לכל צמח להתאקלם ולצמוח בצורה הטובה ביותר בניתן.

צמחים זקוקים לאור

על מנת לפרוח ולגדול, רב הצמחים זקוקים לאור השמש בו הם משתמשים כמקור אנרגיה לתהליך צמיחתם (פוטוסינתזה) חשיפה מועטה מדי לאור השמש עלולה לגרום לנבילה מוקדמת והחלשות הגבעולים, חשיפה גבוהה מדי תגרום להתייבשות הצמח. יש לברר מה היא סביבתו הטבעית של הצמח ועל פי התנאים בסביבה זו להתאים את מיקום הצמח בבית. צמחים טרופיים למשל זקוקים לאור מועט יחסית לצמחי מדבר.

ככלל חשוב לדאוג להרחיק את הצמח ממזגנים הפולטים אויר קר או חם אך יבש העלול לגרום להתייבשות העלים ותנורי חימום או ישור שיגרמו לאותה תוצאה.

השקייה

חוסר השקייה היא בעיה נפוצה בקרב צמחי בית אך כמוה גם השקיית יתר. חוסר השקייה תגרום להתייבשות הצמח בצורה די ברורה בעוד שהשקיית יתר מאויינת בדרך כלל בעלים צהובים (לא יבשים).

מי הברז במדינת ישראל עלולים להזיק לצמחים מסויימים בשל ריכוז מלחים גבוה יחסית, על כן מומלץ להשתמש במים של צינור הניקוז של המזגן, מי גשם או מים מינרלים בהם ריכוז המלחים נמוך בהרבה.

דישון

דישון צמחים הוא מלאכה חשובה, ועל מנת לדאוג לפריחה מקסמילית לאורך זמן, חשוב לדאוג לדיון מתאים בריכוז נכון.

 

before

סל קניות:

0
אין מוצרים בעגלה
סך הכל ביניים : 0

ביצוע ההזמנה Checkout