למרות גודלה הקטן יחסית של מדינת ישראל, קיים בה מגוון עצום של פרחים בשלל צבעים וצורות. ישנם פרחים קטנים ופשוטים כמו סתוונית בכירה, פרח לבן ופשוט הפורח בין ספטמבר לנובמבר בכרמל, בעוד שאחרים גדולים ומרשימים כמו מינים רבים של סחלבים. בעוד שמינים מסוימים של פרחים פורחים במשך כל ימות השנה, אחרים פורחים בתקופות מסוימות כמו הסתיו והאביב ואז שטחים רבים לאורך מישור החוף והכרמל מתכסים במרבדים צבעוניים עוצרי נשימה.

טיול צפונה לאורך מישור החוף והכרמל, בייחוד בתקופת נובמבר-דצמבר, מגלה לנו עד כמה עשיר מגוון הפרחים בארצנו. השדות הצהובים שיוצרים מיני החלמונית לאורך צפון השרון המורכבים מפרחים כמו החלמונית הזעירה שהיא פרח בר זהוב וקטן שיוצר מרבדים צהובים בסתיו.
את החלמונית נוכל למצוא בשטחים פתוחים ברמות מנשה וצפון השרון, כמו האחו בבנימינה.
פרח נוסף היוצר מרבדים צהובים הוא הדבשה החרוצה. דבשה חרוצה הוא צמח דו-מיני המוציא פריחה צהובה. אומרים על צמח זה שהוא ניחן בסגולות רפואיות.
 
 
                       
                    
                                              עין צור - רמת הנדיב
                                                         איזור מדהים לאוהבי פרחים
 
               
אם תטיילו באזור בנימינה, לאורך נחל חדרה, אחו בינימינה או מקורות מים אחרים, תוכלו לראות את אחד הפרחים המרשימים ביותר בארצנו - סחלב הביצות. משפחת הסחלביים היא המשפחה הגדולה ביותר בצמחים עם עשרות אלפי מיני סחלבים הזוכים לפופולאריות רבה בקרב אוהבי הפרחים ונחשבים ליפים ומרשימים.
סחלב הביצות הוא קטן יחסית בגודלו למשפחת הסחלביים, עם זאת, סחלב הביצות הוא אולי בין היפים בתוך מיניו הרבים של הסחלב - הוא מתאפיין בצבע סגול עז ובמרכזו כתם לבן.

עוד פרח הבולט בצבעיו הוא נר הלילה הורוד.
נר הלילה הורוד הוא פרח שמקורו בדרום אמריקה ותפוצתו בארץ נדירה יחסית, הוא פורח בעיקר בקיץ באזור צפון השרון והרי שומרון וירושלים.
ישנם שני מינים של נר הלילה הוורוד אותם ניתן למצוא בארצנו, נר הלילה הורוד ונר הלילה החופי, שצבעו צהוב והוא פורח לאורך מישור החוף. בניגוד לבן דודו נר הלילה החופי שפורח בשעות הלילה נר הלילה הורוד פורח ביום.
 
פרח נוסף הנפוץ באזור זה הוא מינים של פשתה - צמח שכיח בארצנו המצוי לאורך השרון, הרי השומרון והכרמל ואף מעט במדבר יהודה.
הפשתה השעירה, למשל פורחת באביב בצבעים בוהקים ויפים ויוצרת מרבדים צפופים בצבע ורוד עז.
לזרעי  הצמח מיוחסות סגולות רפואיות, והם משמשים לטיפול בבעיות שונות כמו כאבן בטן ושיעול. 
 
איזור עין צור-רמת הנדיב שליד בנימינה מקום קסום בתקופת ינואר פבואר , אם נטייל במקום נמצא פריחה יפייפיה של כלניות, רקפות מכל עבר וצמחיית חורש טבעי.
 
                                      פריחה באזור בנימינה וסביבתה
 

 טלפון להזמנות:
1700-70-10-12
חיוג מחו''ל 972-77-9230508+

רוצים שנתקשר אליכם?10% הנחה
לחברי מועדון שדה פרחים
Facebook
Facebook Facebook
Paypal